
Van alle aanvallen van Masaki Kobayashi op de wreedheid en onmenselijkheid van autoritaire machthebbers (waaronder The Human Condition en Samurai Rebellion) is er misschien geen briljanter dan zijn viscerale, betoverende Harakiri [aka Seppuku].
Tatsuya Nakadai (Yojimbo, The Face of Another, Ran) speelt de rol van Hanshiro Tsugumo, een samoerai zonder meester die het landhuis van Heer Iyi binnendringt met het verzoek ritueel zelfmoord te plegen op zijn landgoed. Hanshiro wordt ervan verdacht alleen maar uit liefdadigheid te vissen en krijgt het gruwelijke verhaal te horen van de laatste samoerai die hetzelfde verzoek deed - maar Hanshiro laat zich niet van de wijs brengen..
Kobayashi's eerste jidai-geki drama, met zijn ingewikkelde structuur en druk-kookpan atmosfeer, is een volledige sloop van samurai idealen en feodale hypocrisie, gefilmd met kunstzinnigheid en chirurgische precisie, en gescoord door de gevierde componist Toru Takemitsu. Het origineel - in 1963 bekroond met de Speciale Juryprijs in Cannes - werd in 2011 door de beruchte auteur Takashi Miike verfilmd naar dezelfde bronroman en staat nog steeds te boek als een opzienbarend moment in de Japanse cinema.
Speciale kenmerken:
- Nieuwe, officieel gelicenseerde, Shochiku high-definition transfer (1080p op Blu-ray)
- Nieuwe en verbeterde Engelse ondertiteling vertaling
- Originele theatrale trailer
- Uittreksel uit een interview uit 1993 met Masaki Kobayashi van de Directors Guild of Japan, waarin hij de film bespreekt met regisseur Masahiro Shinoda
- Een geïllustreerd boekje van 28 pagina's met een nieuw essay van filmcriticus Philip Kemp, een interview uit 1963 met Kobayashi, en zeldzame archiefbeelden van de productie
English
Klantrecensies
Top Klantbeoordelingen
Waar reviews betrekking hebben op voedingsmiddelen of cosmetische producten, kunnen de resultaten per persoon verschillen. Klantrecensies zijn en vertegenwoordigen niet de standpunten van Zavvi Nederland.
Kobayashi evenaart hier Kurosawa; goed gekozen camerawerk en spannende beeldcomposities brengen een indringend verhaal goed over. Niet te verwarren met de remake van Miike.